🍹Early to RISA 🧉M to [email protected] • 1 month agoAnon visits Americash.itjust.worksimagemessage-square264fedilinkarrow-up1887arrow-down158
arrow-up1829arrow-down1imageAnon visits Americash.itjust.works🍹Early to RISA 🧉M to [email protected] • 1 month agomessage-square264fedilink
minus-square@macjabethlink8•1 month agoAgreed to both of these points, though as an American I will say there are healthier options, it’s just that they make those cost twice as much as the cheaper, unhealthy options.
minus-square@[email protected]linkfedilinkEnglish4•1 month agoGo to a Mexican restaurant. Fajitas are $25 or more. It’s just vegetables with some meat. I can make that at home for like $3. We don’t eat out much.
Agreed to both of these points, though as an American I will say there are healthier options, it’s just that they make those cost twice as much as the cheaper, unhealthy options.
Go to a Mexican restaurant. Fajitas are $25 or more. It’s just vegetables with some meat. I can make that at home for like $3. We don’t eat out much.