I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.

  • @TodayOP
    link
    26 days ago

    I forgot to count those - i do grab a breakfast burrito or sandwich for lunch about once a week.