I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.

  • @TodayOP
    link
    29 hours ago

    Yeah, but mostly it’s something to yell about on tv and ‘news’ radio to distract us from what’s really going on.