I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.
Fancy processed meat replacements are insanely expensive. Vegan diets? Man that’s the cheapest shit there is. Most of the world lives off a similar diet due to poverty.