I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.

  • @BigBenis
    link
    33 hours ago

    Zero. I used to have a fried egg for lunch every day but many years ago something switched in my brain and now the flavor of them really puts me off.