I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.

  • TodayOP
    link
    fedilink
    arrow-up
    4
    ·
    4 个月前

    I have two boys. I can’t imagine feeding twice that!