• @Zess
    link
    110 months ago

    Laughs in kitchen right next to attached garage

      • @Anticorp
        link
        English
        -110 months ago

        That’s a lot more expensive than buying in bulk.

        • @[email protected]
          link
          fedilink
          410 months ago

          It depends on how much you use. If you find that you’re able to use everything you buy in bulk then more power to you. I tried for the longest time but found myself throwing out way more food than I felt good about.

          Nowadays I only buy staples in bulk, and smaller more frequent purchases of everything else, with an intentional meal plan.