I get that the point is inflation, but why eggs? If they went to $12/dozen, it would cost me like $4 extra dollars per week.

  • @Alenalda
    link
    36 days ago

    12ish if were talking simply fried eggs, if you consider all the baked goods and stuff it probably closer to 24